Homse Eesti loojad


NOORTE LIIDRITE JUHTIMISKOOL
13.-15.06.2014

KES LOOB HOMSE EESTI?

Iga riigi käekäik sõltub tema inimeste ettevõtlikkusest, nutikusest, haridusest, pühendumusest ja paljudest teistest omadustest. Üks, mis sageli kaalub aga üles teised, on inimeste võime ja tahe võtta vastutust. Võtta vastutust oma riigi eest, tähendab kasutada kõiki neid häid omadusi laiemalt ühiskonna hüvanguks. Seda võib teha ettevõtjana, riigiametnikuna, õpetajana või kodanikuaktivistina - oluline ei ole mitte amet, vaid see kuidas sellesse suhtutakse ning kas osatakse märgata oma rolli suuremates ühiskondlikes arengutes.

Sel aastal kutsume üle Eesti kokku noori eestvedajaid, nutikaid ja harituid, võimekaid inimesi, kes on valmis võtma Eesti eest vastutust ning andma oma panuse, ükskõik millises valdkonnas, et meie ühiskond areneks ning inimestel oleks siin hea elada.

MIS ON JUHTIMISKOOL?

Juhtimiskool on 13.-15. juunil Tartus viiendat korda toimuv Eesti suurim noortele juhtidele suunatud arengukoolitus. Nende päevade jooksul saavad üle 100 noore juhi üle Eesti osa kõrgetasemelistest koolitustest (varasemalt on esinenud näiteks Ott Pärna, Alar Karis, Riina Varts, Ardo Reinsalu jpt), analüüsivad iseennast ja oma kogemusi, loovad uusi tutvusi teiste väga aktiivsete noorte juhtidega ning veedavad oma suve kõige sisukamad ja arendavamad kolm päeva.

Vaata pilte varasemate aastate Juhtimiskoolidest (avanevad uues aknas): 2013 / 2012 / 2011.


Miks tulla osalema?

Juhtimiskool on läbimõeldud terviklik kogemus, mille mõju ei lahtu paari päevaga, vaid on üles ehitatud nii, et sellest tulenevad muutused jääksid kestma ning saadud ideed reaalselt kasutusse jõuaksid. Selleks alustame esimesel päeval sessioonidega, kus iga osaleja saab kõigepealt leida endale sobivamad õppimise viisid ning pärast seda kaardistada enda senised juhtimiskogemused ja oma arenguvajadused juhina. Järgnevate kolme päeva jooksul toimuvad koolituste vahel sessioonid, mille jooksul saab õpitut iseenda jaoks analüüsida ja saadud teadmiste rakendamist planeerida. Kõik selleks, et tagada koolituste pikemaajaline mõju.

Varasemate aastate osalejad on öelnud, et Juhtimiskooli trumpideks on tõeliselt professionaalne korraldus, suurepärased esinejad ning mõnusalt avatud ja sõbralik õhkkond, kus teiste noorte juhtidega kogemusi ning ideid vahetada. Oleme kindlad, et ka 2014. aasta Juhtimiskooli osalejad saavad just sellise suurepärase kogemuse.

ESINEJAD

VAHUR

Vahur Murutari hoida ja arendada on SELF II juhtimise ja mõjutamise-enesekehtestamise valdkonnad. See tähendab seda, et ta loob organisatsioonide vajadustest lähtuvaid juhtimise arendamise programme, viib läbi juhtimistreeninguid ja -konsultatsioone ning juhendab treenereid-koolitajaid. Vahur kasutab suhtlemistreeningu, psühhodraama ja grupilise psühhoteraapia ning efektiivsustreeningu meetodeid.

KARIN

Karin Hango hoida ja arendada on SELF II meeskonna- ja koostöötreeningute ning läbirääkimiste valdkonnad. Peamiselt tegeleb ta viimastel aastatel muudatuste konsulteerimisega, seda nii suurettevõtetes kui idufirmades. Lisaks juhib Karin sihtasutuse Psühhodraama Instituut tööd ja kuulub Nordic Boardi, mis on Põhjamaade psühhodraama taustaga koolitajate taset tagav organisatsioon.

TOOMAS

Toomas Roolaid on pikaajalise kogemusega treener. Ta viib läbi treeninguid ja koolitusi nii täiskasvanutele kui ka noortele, keskendudes peamiselt sellistele teemadele nagu avalik esinemine, avalik suhtlemine, gruppide juhtimine ja meeskonnatöö. Toomas omab muu hulgas ka pikaaegset kogemust mittetulunduslike organisatsioonide juhtimises ning esindamises.

MARGUS

Margus Rink on juht, kelle „seljakotis“ on tänaseks 20 aastat suurte tiimide juhtimiskogemust. Margus töötas 12 aastat tolleaegses Hansapangas – alustas 6 töötajaga Viljandi kontori juhatajana ja lõpetas 800 liikmelise jaepanganduse juhina. Hansapanga eduloos oli tema rolliks tagada laia eesliini inspireeritus müümaks kaasaegseid pangateenuseid. 2008. aastast on ta Eesti Energia juhatuse liige ning tema juhtimisel pöörati 2013. aastal uus lehekülg elektrimüügi äris – ettevõte sisenes edukalt vabasse konkurentsi ning säilitas liidripositsiooni.

JANEK

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Muude tegemiste hulgas kirjutab ta aeg-ajalt veel ka Äripäeva portaalidele avaliku esinemise teemadel. Alates 2007. aastast on Janek seotud Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor, kus ta õpetab avaliku esinemise, suulise eneseväljenduse ning ajajuhtimise aineid. Janek omab sotsiaalteaduste magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal.

HARALD

Harald Lepisk on ettevõtja, filmimees ja noorte ettevõtlikkusprogrammi ENTRUM päevajuht. Ta usub, et parim õppevorm on praktika - ideede elluviimine. Seepärast ärgitab ta rahvusvahelise koolitajana noori ja noorte innustajaid ideid algatama ja ellu viima. Haraldi enda algatuste hulka kuuluvad näiteks Inspiratsioon.ee arengukeskkond, Lugudevestja õpetlike jutustuste rakendus ning Kireleidjarakendus, mis aitab noortel leida algatusideid enda huvivaldkonnas.

PRIIT

Priit Mikelsaar on tegev rohelises ettevõtluses olles Biomarket ökopoodide, La Muu ökojäätise ning ökopagarikoja Pagar Võtaks üks asutaja. Varem on Priit tegelenud ka taastuvenergia valdkonnas, sh. eelkõige biogaasi tootmise alal. Lisaks on Priit Heateo Sihtasutuse nõukogu liige ning Uuskasutuskeskuse üks asutajatest.

PIRKO

Pirko Konsa on olnud pikalt seotud ettevõtluspoliitikate väljatöötamisega Majandusministeeriumis ning juhtinud Eesti suurimad teadusparki Tehnopol. Täna Eesti Arengufondis on tema peamine fookus tehnoloogiaäridel ning nende tekkeks ja arenguks sobiva keskkonna loomisel.

VEIGO

Veigo Kell avaldab oma mõtteid juhtimise ja organisatsioonide arengutest blogis Erinevadsignaalid.net ja igakuises kolumnis Eesti ainsas juhtimisajakirjas Director, mis on seni stoiliselt aktsepteerinud tema mõtteid juhtimist ümbritseva mütoloogia kohta. Tema viimase aja mõtteid on suunanud inimkesksete organisatsioonimudelite esiletõus ning arengud töö ja selle tegemise viisides. Viimasel ajal on Veigot kergem kohata aga hoopiski Keenias või mujal Aafrikas.

LIINA

Liina Pulges on Unistuste Agentuuri omanik, kes tegeleb turundus- ja kommunikatsioonikoolituste läbiviimisega, konsulteerib erinevaid ettevõtteid turunduse alal ning korraldab erinevaid sündmusi. Lisaks kirjutab ta artikleid erinevatele väljaannetele ning peab Eesti loetuimat remondiblogi "Remont, mida meenutada". Liina on viimaseid päevi Teaduskeskus AHHAA kommunikatsiooni- ja turundusjuht, et nüüd jätkata juba iseseisvalt ettevõtjana. Kuigi ta valiti 2012. aastal aasta turundajaks, lubas ta, et pühendab edaspidi rohkem aega oma perele.

KAJA

Kaja Kallas on vandeadvokaat, kes 2011. aastal osutus valituks Riigikokku ja kes viimased kolm aastat juhib Riigikogu majanduskomisjoni. Alates 1. juulist saab temast 1 kuuest Eesti saadikust Europarlamendis.

EGERT

Egertit võib iseloomustada kui innovaatilise hingega kriitilist mõtlejat ja analüütikut. Enda töise elu on ta tasakaalustanud teaduse, praktika ja konsultatsiooni vahel. Ta on olnud doktorantide ridades Tehnikaülikooli Majandusteaduskonnas ja õppinud Tartu Ülikooli doktoriprogrammis neuropsühholoogiat, ning konsulteerinud selliseid tuntud ettevõtteid nagu Elion, Tele 2, Ragn-Sells ja teised.

KAVA

TOIMUMISKOHT

Tartu Tervishoiu Kõrgkool - ka 2014. aastal toimub Juhtimiskool juba tuttavaks saanud Tervishoiu Kõrgkooli inspireerivates ning imeilusates ruumides. Kesklinnast 10-minutise sõidu kaugusel on mõnusalt rahulik ja vaikne, et miski ei segaks meie õppeprotsessi ning et Juhtimiskool võiks olla võimalikult mõjus. Toimumiskoha aadressiks on Nooruse 5 ning leiad selle kaardilt siit (aveneb uues aknas).

Tervishoiu Kõrgkool on ka juba kolmandat aastat üks meie peamisi korralduspartnereid ja sõpru, ilma kelleta Juhtimiskooli sellisel kujul kindlasti ei oleks. Suur aitäh neile ka siin!

KORRALDAJAD & PARTNERID

Noored Liidrid on vabatahtlike meeskond (tegutseme DD Akadeemia all), mille eesmärgiks on Eesti noorte juhtimisvõime ja tahte arendamine. Selle eesmärgi poole liikumiseks korraldame juba viiendat aastat Noorte Liidrite juhtimiskooli, haldame igapäevaselt Noorte Liidrite juhtimisportaali (avaneb uues aknas), korraldame OFFLINE üritusi ja teeme palju muud...

PARTNERID:

REGISTREERU

Palume kõigil osalejatel arvestada sellega, et Juhtimiskooli kava on üles ehitatud terviklikult ning seetõttu on väga oluline, et kindlasti võtaksite osa kõigist päevadest. Juhtimiskoolist saavad osa võtta noored juhid vanuses 18-30 aastat.

Lõplikult registreerimiseks tuleks kanda üle osalustasu:
Konto nr: EE142200221016255835
Saaja: Miina Mariette Küüsmaa
Seletus: Osaleja nimi, Juhtimiskool

NB! Registreerimine on avatud kuni 6 juuni 2014, see on ka viimane päev osavõtutasu maksmiseks. 6. juunist alates korraldajad osavõtutasu enam tagasi ei maksta (va erikokkuleppel).